Feb-15: ‘Schaatskanonnen’

Een term die af en toe hoort bij de olympische spelen; ‘De grote schaatskanonnen moeten nog aan de start komen.’

De onderstaande medaillespiegel laat goed zien waar dat vandaan komt. Aanvankelijk dacht ik dat de EU zo’n 60% van de medailles vergaart. Dat is ook zo, maar de Navo (waar ook Noorwegen, de USA en Canada deel van uit maken) doet het met ruim 80% aan medailles nog veel beter:

Naast ski- en schaatskanonnen zijn er natuurlijk ook de rodel- en bobtorpedo’s, de lanceerspringers, de mijnenschuivers en de biathlon-commando’s. En wat te denken van zo’n legertje ijshockiërs dat op elkaar inhakt? Michels had gelijk, sport is oorlog en de Navo heeft duidelijk deze koude oorlog gewonnen. Rusland mag nog maar zeer beperkt meedoen en staat ver achter op de medaillelijst. China (met meer inwoners dan de Navo-landen) komt er net als India niet aan te pas. Daarbij komt dat Zuid-Korea, Japan, Australië, Zweden en Finland ook behoorlijk tegen de Navo aanleunen.

Advertentie

Geplaatst op 2018-02-15, in RTV-matig, Ximatig en getagd als , , , , , , , . Markeer de permalink als favoriet. 3 reacties.

  1. die 10 km blijft bji de Navo, want is gewonnen door een Canadees, nog wel met Nederlandse roots.

  2. Het is en blijft sport. Koude en warme oorlogen moeten daarbuiten blijven. Ik vind het alleen super dat de Koreanen Trump te kakken zetten.

  3. Ja sport heb er niet veel mee moge de beste winnen

Reaxi - Mailadres hoeft niet. Zie: Ximaar?! ↑↑

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: