Aug-26: Flooral of Pavemal?

Begin deze maand was een jonge vrouw druk doende voor de ingang van het Horizon College. Aanvankelijk dacht ik dat zij daar op school zat. Ze werkte aan aan 3D-afbeelding:

Helaas was er een flinke schaduw, dus ben ik er een dikke week later nog eens langs gelopen voor een betere foto:


Als het op een muur is, dan vind in Mural (Muurschildering) een prima naam. Op de grond zou je het een Streetal, Flooral of Pavemal kunnen noemen. Termen die bij me opborrelen, maar die ik nergens terug kan vinden.

Heb inmiddels de naam nagegoogled en belandde zo op haar fraaie website.

Advertentie

Geplaatst op 2022-08-26, in Alkmaar, Kunstmatig en getagd als , , , . Markeer de permalink als favoriet. 9 reacties.

  1. Leuke begroeting voor de leerlingen. Ik ben wel benieuwd of iedereen er omheen gaat lopen of dat ze er toch hun voeten op zetten.

  2. Daar ben ik telkens weer van onder de indruk, ik zou er, denk ik onwillekeurig omheen lopen.
    Je namen zijn best goed bedacht, maar streetpainting bestaat toch al?

  3. @Bertie: Street Art is een verzamelnaam, waar ook ‘Murals’ onder vallen. Het ging mij meer om de horizontale tegenhanger voor een rechtopstaande wand. Street Painting geeft aan dat er geschilderd is en deze mevrouw gebruikte ook krijt. Bij Street Painting vond ik wel Pavement Art. https://en.wikipedia.org/wiki/Street_painting

  4. kleurrijk en mooi en ze wordt er zelf ook vrolijk van, ik mag dat graag zien

  5. Weer wat geleerd. Bedankt.

  6. @Bertie: Ik ook. ;-)

  7. Het word een flooral genoemd door de muralisten…

  8. Mooi werk van deze Maureen.

Reaxi - Mailadres hoeft niet. Zie: Ximaar?! ↑↑

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: